Hakkımızda


Değerli okurlar,

Bisiklet bir çoğumuzun hayatının bir döneminde yakın arkadaşı olmuştur.  Bu dönem genellikle çocukluk dönemidir.  Biraz büyüyünce çekiniriz onunla birlikte görünmekten.  Artık kocaman adam oldun diyenlerden etkileniriz belki.

Bazen de fakirleştiğimizi düşünen insanların yorumlarından rahatsız oluruz.

Ama son yıllarda görüyoruz ki ülkemizin her köşesinde bisiklet kullanıcılarının sayısı hızla artıyor. Daha 2009 yılında koca ülkede 3 dernek varken bugün sayısını bilemez olduk. Yüzlerce de topluluğumuz var ayrıca.

Perşembe Akşamı, Çarşamba Akşamı, Cuma Akşamı bisikletçileri, Critical Mass ve diğerleri. Sosyal medya adeta yıkılıyor.

Bir yandan harıl harıl hafta sonu gezileri, bisiklet şenlikleri, festivalleri takip ediliyor, diğer taraftan şehir içinde varlığımızı duyurmak için çabalar sarfediliyor, eylemler  yapılıyor.

Devlet ve yerel yönetimler  de birşeylerin farkına varıyor. Bir çok kentimizden bisiklet yolları, bisiklet kiralama sistemleri projelerinin haberlerini alıyoruz. Bazıları başarıya ulaşmasa da hatalar düzeltilmeye çalışılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bisiklet yolu projesi yapan belediyelere belli oranlarda hibe tahsis ediyor.

Bizler de bu hızlı değişimin içinde bisikletleriyle yer almış, sosyal sorumluluk bilinciyle çaba sarfetmiş  bisiklet gönüllüleri olarak bütün bu gelişmelere, çabalara daha fazla destek olabilmek, bisiklet kullanıcılarının sesini daha fazla insana duyurabilmek adına bu siteyi hayata geçirmeye karar verdik.  Çok sayıda bisiklet sevdalısı dostumuzdan destek sözü aldık. Amatör ruhumuzu ve sivil toplum kuruluşu zihniyetimizi hiç yitirmedik; aksine bu değerlerden güç alarak bu zor kararı verdik.

Yerelden , ulusala ve uluslararası boyuta her türlü bisiklet haberini  en doğru haliyle sizlere aktarıp, en keyifli, en heyecan verici tur hikayelerini, içinde bisiklet olan her sevinci, her kederi (dileriz hiç yaşanmaz) sizlerle paylaşmak arzusundayız.

Bisikletlinin arkasından esen rüzgar ne kadar değerliyse, sizing desteğiniz de bizim için o  kadar paha biçilmezdir .

Uzun yıllar birlikte olmak dileğiyle.

Adnan Çangır

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s